932 SOKAK NO:3/A KEMERALTI - İZMİR

Günümüzde tüm dünyada özellikle gelişmiş ülkelerde aşkın, sevginin, sonsuza dek sürecek güçlü beraberliğin simgesi olarak evlilik teklifinde erkeğin kadına bir tektaş pırlanta sunması bir gelenek halini aldı. Birçok mücevher firması farklı tektaş modelleri tasarlasa da halen en büyük ilgi gören ve pazara hâkim olan montür, klasik 4 veya 6 tırnaklı modeldir. Pırlantanın yuvarlak kesim dışındaki zümrüt kesim, kalp, damla, oval, markiz, prenses kesim gibi farklı şekilleri de pazarda farklı zevke sahip kadınlara hitap etmektedir.

Elmaslar milyarlarca yıl önce, neredeyse zamanın başlangıcında oluşmuştur. Her elmas son derece yaşlıdır, hatta dinozorların var olduğu dönemlerden bile çok önce oluşmuştur. Her pırlanta, doğadaki mucizevi oluşumu sırasında meydana gelen doğanın parmak izlerine sahiptir. Bu nedenle her pırlanta biriciktir, doğada bir eşi daha yoktur. Aldığınız pırlanta yaşamınızın en derin duygusal yatırımlarından birini temsil edecektir. Pırlantanız nesilden nesle aktarılacak ve ona yalnızca maddi değeri için değil, manevi anlamı için de değer verilecektir.

Pırlanta seçtiğiniz zaman 4C tablosundaki yeri nerede olursa olsun, o artık özel bir taş olur. Onun gerçek değeri, kutlamakta olduğu özel günün simgeselliğinde yatmaktadır.